POWRÓT
ZOBACZ WSZYSTKIE

Wernisaż Zmysło-szlaku

18.11 o 17:30 – wieczornym piątkiem zapraszam(y) was na PROzmysłową podróż na piętrze Prodesigne (ul. Składowa 22). Gdzie czeka nietypowa ekspozycja/instalacja. Tego warto doświadczyć, to warto poczuć, czekamy na Was z całą załogą.

Dołącz do wydarzenia

A ode mnie parę słów dla was – impresji moich i wrażeń…

…deski, aluminium, kilka przypadkowych przedmiotów wśród nich przypadkowy sześcian. Zaglądam, a to jak sezamowa szkatuła, misterne drewniane puzdro, zanurzam się w innym świecie – w dźwiękach, w falach, w czuciu. Zamykam oczy oddycham, nabieram głębokiego wdechu jakby przed nurkowaniem. Idę – czując – dalej. Głębię się w tej głębi – płytko-muszle, tekstury, zapachy, a ten granat i turkus przeradza się w zupełnie nową galaktykę, kosmos na dnie znajduję. Im dalej idę tym jaśniej, przyjemniej – miękko, jasne tkaniny tulą palce jak muśliny z narodzin Wenus. Przysiadam na ciemnych kanapach – głazach…

…i taki spacer się w mojej głowie dzieje, jak tak się zagłębiam w tą aby instalacje, czy aby ekspozycję. Takiego przedstawienia wnętrza powinno się osobiście doświadczyć – was także do tych kilku wymiarów zapraszam.

ZmysłoLub
Paulina

propost

czytaj więcej